Verslaafd aan de oplossing

Niet aan de drank, drugs of andere vormen van genot, maar aan de (eigen) oplossing verslaafd zijn is een even hardnekkig fenomeen. In veel gevallen merkt u het niet eens, want dan werkt de oplossing voor u, maar wat als de oplossing oorzaak is van het probleem dat u bestrijdt?
Ik kwam hem weer keihard [...]

Welk probleem lost u op?

Denken in oplossingen klinkt veel positiever dan denken in problemen. Daar schuilt een direct gevaar in: We zijn niet meer kritisch als iemand een prachtige oplossing voorstelt, omdat het feit dat er een oplossing wordt voorgesteld, veronderstelt dat er een probleem opgelost zou moeten worden.
Het is knap lastig om niet mee te doen als iemand een [...]

De perfecte organisatie

In een perfecte organisatie wijzen de neuzen allemaal in dezelfde richting. Er doen zich geen conflicten voor, want iedereen weet wat het beste is voor de organisatie en daarmee zichzelf. De taken zijn verdeeld en alles is netjes geordend. Er zijn alleen maar tevreden klanten, want de organisatie loopt als een gesmeerde machine.

In [...]

Meer van hetzelfde

Steeds vaker constateer ik hetzelfde probleem, namelijk dat mensen er sterk naar neigen om steeds weer hetzelfde te doen. Ik maak mijzelf er dus ook schuldig aan.
“Meer van hetzelfde” is een theorie van Watzlawick, die ik hier kort uiteen zal zetten en vervolgens zal illustreren aan de hand van twee voorbeelden.
Nietzsche zag in [...]